De to norske bilene som starter ut siste dagen i Midnattsolsrallyt ligger begge to på pallplasseringer i sin klasse.
-Øistein Solberg/Eira Solberg fighter om sekunder i klasse 12. I dag har de avanser fra femteplass og opp til tredjeplass. De har nå en havarert bakdiff, men reservediffen er nå på vei og vil bli montert før start imorgen.
-Håkon Krogh/Henning Nyengen har idag avansert opp til annenplass i klasse 11 og målet må bli å holde denne imorgen.
-Erik Engen/Annie Seel hadde idag avansert helt opp til tredjeplass i sin klasse, men på resultatlistene står det at de er "uteslutna". Redaksjonen vet ikke noe mer detaljer rundt dette.
-Øyvind Ellingsen/Morten Karset hadde en avkjøring på gårsdagens siste prøve, noe som gjorde at de dessverre måtte bryte.
Imorgen lørdag avsluttes Midnattsolsrallyt med de siste fire fartsetappene.
I regularity-klassen er det mye norsk på topp ti. Torbjørn Bye/Oddvar Moland leder totalt mens Anders Grøttum/Jørn Grøttum ligger på tredjeplass. I tillegg er det norsk på femte-, sjette- og syvendeplass.
Midnattsolsrallyt etter dag2(ss15):
| 1 | Wisti | Sverige | Volvo | 1.16.17.5 |
| 2 | Bäckström | Sverige | Audi | +6.4 |
| 3 | Thelin | Sverige | Porsche 911 | +9.0 |
| 13 | Solberg | Norge | Ford Escort MK1 | +3.10.4 |
| 70 | Krogh | Norge | Toyota Corolla | +22.10.6 |