Martin Stenshorne hadde problemer med bremsene på sin Opel Corsa helt fra første meter da VM-løpet Rally Tyskland startet i dag. På den andre fartsetappen førte dette til en avkjøring som igjen skadet
-Utrolig bittert å bryte nå igjen på grunn av tekniske problemer. Men det er lite jeg kan gjøre med annet enn å se fremover mot neste løp, sier Martin Stenshorne. Han har nå brutt alle de fire løpene i VM for juniorer så langt i år. To runder gjenstår, og den neste kjøres i Italia om en måned.
-Probleme kom med det samme løpet startet i dag. Jeg merket med en gang at bremsene sviktet. Mange ganger fungerte de bare på bakhjulene, og allerede på første etappe hadde vi en avkjøring. Da en kilometer gjenstod av andre etappe kjørte vi skikkelig av veien og fikk slått i stykker en radiatorslange. På tredje etappe merket jeg at vi mistet vannet, og selv om vi kom oss til mål, klarte vi ikke å komme inn til serviceplassen, sier Martin Stenshorne. Etter de tre problematiske etappene på asfalt i området rundt Trier i Tyskland var han nede på 20.plass.
Britiske Niall McSchea har imidlertid vist at det Opel Corsa er svært konkurransedyktig. Han leder junior-klassen etter at seks av løpets fartsetapper er kjørt.-Det er oppløftende å se at bilen går så bra for Niall, men det hjelper ikke meg akkurat nå. Under testing her på søndag kjørte vi like fort, og da fungerte også min bil perfekt, sier Martin Stenshorne, som i fjor endte på 4.plass i junior-VM. Nå står han uten poeng etter de fire første av årets seks løp.