Etter at bilen til Morten Østberg ble noe fantasifull etter Sydsvenske rally har bilen vært hos Prodrive. Bilen er nå tilbake, men noen justeringer måtte til for å vinne rallyet.
Her følger en pressemelding fra Morten Østberg etter Rally Killingen.
Etter at vi krasjet i Syd Svenske Rallyet i mai, har sommeren gått med til annet en rally. Riktig nok hadde vi en fin tur til Rally Trøndelag i slutten av juni, men bare for å hjelpe til med opplæring av funksjonærer, ikke for å konkurrere.
Men nå er bilen kommet tilbake etter å ha vært gjennom en stor reparasjon hos Prodrive, og nå er vi i gang igjen. Vi kjørte vårt første løp i går. Jeg hadde med min sønn, Mads, som fyller 15 i oktober, som kartleser. Mads har vært med tidligere, men dette var hans debut i et ordentlig rally, i et løp på ukjente veier, hvor jeg er 100% avhengig av korrekt informasjon fra kartleseren.
Løpet heter Killingen, og går i Værmland, Sverige, i nærheten av Karlstad. Et veldig fint løp med lange tradisjoner. Mitt første ordentlige rally kjørte jeg der, etter to såkalte debutantløp, tilbake i 1985. Min første pokal også, da jeg vant klasse C Nasjonal der det året.
Vi vant løpet Mads og jeg, så Mads’ riktige rallydebut var lik min; Killingen, seier og første pokal. Og det må jeg si, Mads løste jobben på en førsteklasses måte. Han hadde full kontroll på notene hver eneste meter, og loste meg helt perfekt gjennom løypa.
Om Mads og jeg synes vi klarte oss bra, og til tross for at det ble seier, kan vi ikke akkurat rapportere om noe knirkefritt løp. Tvert i mot. I utgangspunktet skal man jo tro at når Prodrive, en av verdens mest kjente utviklere og produsenter av rally biler, har hatt bilen mer enn to måneder til full gjennomgang, så vil alt være optimalt når bilen kommer tilbake. Og den kom tilbake 2 dager før løpet. Bilen var definitivt ikke optimal, men tvert i mot full av feil. Da er det altså ikke Subaruen det er noe feil med. Men de som har skrudd den sammen, kan ikke ha hatt noen god dag på jobben.
Nå skal jeg ikke bli for teknisk, men allerede før start fant vi følgende feil:
* Kraftig oljelekkasje i front- og senter diff, som ikke lot seg reparere i mangel av spesialdeler, som må sendes fra England. Diffene fungerte derfor ikke som de skal.
* Elektronisk feil med bakdiffen, som heller ikke lot seg reparere uten spesialdeler, og som gjorde at vi kjørte løpet med låst/stiv bakdiff.
* Elektronisk feil med håndbremsen, som gjør at alle fire hjul låser seg når håndbremsen brukes. Denne feilen fikk vi rettet før start.
* Feilprogrammering av både drivverk- og motorelektronikk. Dette fikk vi også rettet før start, ved telefonhjelp fra en av Prodrives ingeniører.
I tillegg oppdaget vi flere småfeil som vi rettet opp. Under løpet, og det var et kort løp, med bare 6 fartsetapper, fant vi flere grove feil:
* Feil med den elektroniske gasskontrollen, som førte til at motoren var helt kraftløs på lave turtall. Eksakt samme feil hadde jeg på Rally Finnskog i vinter.
* Systemfeil på girskiftet; clutchen løste ikke ordentlig ut. Dette problemet gjorde at vi bare så vidt kom til mål. 40 meter etter målgang, helt bokstavelig talt, sluttet clutchen helt å virke. Når den ble trykket inn, gikk den ikke ut igjen, med det resultat at bilen ikke flyttet på seg for egen maskin. Den måtte dyttes fram til servicedepoet, og dyttes opp på hengeren. Hadde løpet vær 100 meter lenger enn det var, hadde vi ikke kommet til mål.
Men allikevel vi fikk en veldig fin gjennomkjøring. Det var skikkelig morsomt å kjøre bil igjen, og til tross for alle problemer er motivasjonen på full fart tilbake.
Nå skal vi plukke vekk feil etter feil på bilen. Så skal vi kjøre et nytt løp i Sverige den 24/8. 2 uker etter der skal vi kjøre rally Trøgstad. Og den 20. – 21/9 skal vi kjøre Rally Hedmark, som er årets siste NM-løp. Da har jeg alvorlige planer om å være tilbake i god form og topp motivert, for å være med å kjempe om en plass helt i toppen.