Anders Grøndal og Roger Eilertsen vant idag det populære tyske Lausitz Rallye.

 

Det tyske grusrallyet startet igår kveld. Anders Grøndal startet ss1 med et forrykende tempo. Med en liten fordel av å kjøre først i det støvete rallyet tok han en overlegen seier på åpningsetappen og kunne  innta nattehvilen som totalleder sa ss2 ble strøket.

 

Bjørn Bækkevold/Dyre E Fredriksen kjørte inn til en tiendeplass på ss1 mens Arnt G Olsen/Rune Eilertsen tok 15.plass.

 

 

Idag lørdag åpnet de  norske bra igjen, Grøndal vant de to første etappene men midt på den 30 km lange ss6 gikk frontdiffen og de fullførte etappen med kun bakhjulstrekk. De kom seg igjennom ss7 med de samme problemene.

 

Det viste seg da at arrangørene strøk ss 8 og ss9 og med kun bakhjulstrekk ble Anders Grøndal og Roger Eilertsen vinnere av Lausitz Rallye 2014.

 

Bækkevold/Fredriksen kjørte også fort med sin Mitsubishi denne helgen og ble nr.12 totalt mens Olsen/Eilertsen endte på 15.plass.

 

Lausitz Rallye totalt:

1 Grøndal Norge Subaru Impreza STi 1.13.36.2
2 Gassner Jr Tyskland Mitsubishi Lancer Evo10 R4 +1.13.6
3 Svilis Latvia Mitsubishi Lancer Evo8 +1.33.7
4 Kiviniemi Finland Mitsubishi Lancer Evo10 R4 +2.28.5
5 Vierimaa Finland Mitsubishi Lancer Evo9 +3.38.2
12 Bækkevold Norge Mitsubishi Lancer Evo5 +7.17.5
15 Olsen Norge Subaru Impreza STi +10.45.0

 

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt