Begge de to norske bilene som kom i mål tok hver sin klasseseier i lørdagens rally i Sverige. Lars  Ø Enerberg vant C-fører 2WD og Svein P Silseth vant den historiske klassen.

 

Lars Ø Enerberg med co-driver Alex Goddokken åpnet med annenplass i klassen på ss1. Etter dette tok de tre strake etappeseire med sin Volvo 242 og kunne innkassere en klasseseier og 50.plass totalt av de ca 200 startende.

 

Svein P Silseth og co-driver Martin Elofsson kopierte den samme oppskriften som Enerberg. De åpnet også med annenplass i klassen på ss1 før de tok tre strake etappeseire. Klasseseier og 61.plass totalt med sin Ford Escort RS1600 MK1.

 

 

Petter Silseth/Kenneth Risbakk med sin VW Golf fikk problemer rett før start. Slavesylinderen på clutchen begynte å lekke og brutt løp før start ble fasit.

 

Reidar Moland/Tormod Schau kom heller ikke så langt. Med sin Ford Escort MK2 ble det avkjøring allerede på ss1.

 

Kullingstrofèn totalt:

1 Nilsson Sverige Subaru Impreza STi 30.07.0
2 Abrahamsson Sverige Mitsubishi Lancer Evo7 +19.5
3 Grahn Sverige Ford Focus WRC +51.1
50 Enerberg Norge Volvo 242 +3.51.3
61 Silseth Norge Ford Escort RS1600 MK1 +4.44.0

 

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt