Da er vi klare for NM-avslutning på Hamar førstkommende helg. Det hele starter med gjennomkjøring av fartsetappene på fredag, og det er i år en del nye fartsprøver i forhold til de senere årene. Det blir dermed ekstra viktig med fullt fokus denne fredagen, slik at notene våre blir best mulig.
I motsetning til foregående NM-runde i Notodden, der det var en del ordentlig røffe partier med svært mye stein i veien, vil vi stort sett møte raske veier med bra underlag på Hedemarken. Dette blir dermed et litt annet type løp enn det vi opplevde for 3 uker siden. Etter at vi fikk en punktering på siste fartsprøve i Rally Telemark, da vi lå an til en pallplassering i vår klasse, ble det dårlig med poeng i dette løpet.
Det er dermed ikke lenger engang en teoretisk mulighet til medalje i NM 2013. Vi vil denne helgen fortsatt ha fokus på å få timingen inne i bilen til å sitte, men vi skal også øke tempoet, slik at vi minsker avstanden frem til de beste. Tempoet i vår klasse er nå så utrolig høyt at de under Rally Telemark faktisk matchet vinner av den største klassen (4WD) på noen av fartsprøvene! Det betyr at det tas relativt stor risiko i kjøringen, og for å ta risiko må alt være 100% på plass. Vi er ikke helt der ennå, da vi mangler noen mil i full fart med rallybilen, samt at vi må jobbe mer med samarbeidet inne i bilen. Dette kommer vi til å arbeide hardt med utover hele høsten.
Rally Telemark var altså første løp med ny kartleser, da Gøril Undebakke fra NMK Nore og Uvdal har kommet inn i høyrestolen. Vi brukte dermed det løpet til å jobbe med timing og samarbeid inne i bilen. Gøril må også sette seg inn i et, for henne, helt nytt notesystem. Det går bare bedre og bedre, og vi har også hatt noen turer i privatbil der vi har jobbet med disse tingene.
Forberedelsene inn mot Rally Hedemarken har vært veldig bra. Vi hadde en grei økt på rallybil og servicebil allerede på mandag, og alt sto da klart til avreise.
Kilde : Pressemelding