Selv med asfaltdebut i R2 og tekniske problemer idag søndag kjørte Steve Røkland inn til en tredjeplass i klassen under helgens Jim Clark Rally i Skottland.
Steve Røkland og hans engelske co-driver James Aldridge lå på tredjeplass etter fredagens etapper.
Idag begynte dagen med litt regnvær og da ble det også en ny erfaring for Steve å kjøre på glatte asfaltveier.
Det begynte også litt rolig for Steve på de første etappene , men etterhvert økte tempoet og Steve og James kjørte seg opp til annenplass i klassen.
Men en liten avkjøring på ss12 ødela mye, de tapte ikke all verden på avkjøringen men bilen var lite egnet å kjøre med da den hadde fått seg en karamell og fått bøyd bakakslingen.
Dette måtte de kjøre med på både ss13, 14 og 15 før de fikk skiftet på siste service. De tapte en plass på dette, men kom til mål til slutt på en meget respektabel tredjeplass i klassen.
Med dette leder nå Steve Røkland det britiske rallymesterskapet i R2-klassen.
Jim Clark Rally, klasse 6(R2):
| 1 | McKenna | Irland | Ford Fiesta R2 | 1.39.28.9 |
| 2 | Ingram | Storbritania | Renault Twingo R2 | +1.40.9 |
| 3 | Røkland | Norge | Ford Fiesta R2 | +1.52.5 |
| 4 | Parpottas | Storbritania | Ford Fiesta R2 | +2.47.2 |
| 5 | Macleod | Storbritania | Ford Fiesta R2 | +3.59.8 |
Britisk rallymesterskap klasse 6(etter to runder):
| 1 | Røkland | Norge | 38 |
| 2 | McKenna | Irland | 36 |
| 3 | Parpottas | Storbritania | 30 |
| 4 | Armstrong | Storbritania | 29 |
| 5 | Leigh | Storbritania | 25 |