Ole Christian Veiby har vært ivrig tilskuer på Finnskogrally så lenge han kan huske. Nå skal han endelig få lov til å delta selv.





– Dette gleder jeg meg virkelig til. Fra jeg var liten har jeg vært på skogen og sett på de store gutta kjøre rally på Finnskogen. Derfor blir det utrolig moro og veldig spesielt å få muligheten til i delta selv, sier 16-åringen fra Kongsvinger.

Selv om han vet at mange venner og folk han kjenner vil følge han på hjemmebane i helga, vil han ikke love spektakulær og publikumsvennlig kjøring i sin Fiesta ST.

– He-he, nei, selv om det sikkert blir fristende å ladde litt ekstra, så kommer jeg til å følge planen vi har hatt i det siste, nemlig å kjøre sikkert og trygt for å høste erfaring. Dette er en taktikk jeg har lykkes bra med, og har hatt fin progresjon på de to løpene jeg har kjørt i vinter. Men i Numedals-rally er planen å skru opp enda ett hakk, sier han. Ole har testet en del sammen med Andreas Mikkelsen, og fabrikksføreren til VW Motorsport har kommet med en del gode tips.

– Det er inspirerende og motiverende å få muligheten til å teste med Andreas. Han er flink til å komme med råd og tips, sier han. I sommer var Ole i California hvor han gikk i lære hos, Troy Adams en av de fremste gokart-instruktørene i USA. Nå har Adams tatt turen til Norge og vil følge Kongsvinger-gutten i Rally Finnskog.

– Jeg lærte utrolig mye av Troy (Adams) i sommer, og det er moro at han har tatt turen til Norge. Han synes det er ganske eksotisk å få oppleve norsk vinter, og han var ganske stor i øynene da han fikk sitte på med meg en tur på torsdagens lille test. Jeg tror han syntes det var moro, sier Ole med et smil.

Kilde : Pressemelding

 

 

 

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt