Denne helgen er det Barum rally som står for tur, dette er den femte runden i Fabia R2 Cup og også runde i IRC mesterskapet

 

 

Løpet arrangeres i området rundt Zlin, Totalt er det 15 etapper som kjøres, disse er til sammen 251 km og løpets totale lengde er 587 km. Det stiller totalt 112 biler i IRC delen og i tillegg nærmere 60 historiske biler. Det er 17 biler i klasse A6 hvor teamet deltar.

 

 

Det er som vanlig forventet at det skal bli en folkefest rundt løpet og opptil 200.000 tilskuere totalt. Dette blir det første IRC løpet for teamet og det er selvfølgelig stor spenning før det braker løs på Fredag kveld med en Super Special midt i sentrum av byen.


En annen ting som blir nytt for helgen er at Tom Andre Haldammen har steppet inn for Ole Kristian som ikke hadde anledning til og stille opp på dette løpet. Petter og Tom Andre kjørte notetrening sammen på Tirsdag og det kommer nok til å fungere smertefritt.

 

 

Hovedmålet for helgen er og fullføre med et OK resultat og få med oss så mye erfaring som mulig for neste sesong

 

Vi må også tenke på at det er NM runde i Telemark helgen etter som er veldig viktig for oss.  Vi ser fram til en bra opplevelse til helgen og håper på det beste.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt