Første helgen i Juli går det 20. Rally Charlemagne av stabelen med 20 mil farts-etapper. Noe for deg?
Fredag 5 – lørdag 6 juli kjøres Rally Charlemagne i Frankrike. Starten er i Maubeuge, som ligger nesten på grensen til Belgia.
Onsdag 3 og torsdag 4 juli benyttes til gjennomkjøring og noteskriving. Det er i år 20. gang rallyet arrangeres, og de har en begrensing på 150 startende.
Tilleggsreglene er ikke klare og kan heller ikke ventes før i begynnelsen på juni. Men det blir ganske likt fjorårets rally. Totalt var det da 510 km, hvorav 203 km var fordelt på 14 SS. Det var kun 6 forskjellige SS, men de ble kjørt flere ganger. Underlaget er asfalt og også noe brostein
.Største utgiften på turen er reisen. Nordiske førere får billig startavgift og overnatting i Frankrike er nesten gratis sammenlignet med Norge. Overnatting på hotell, 3 senger på rommet, dusj/toalett, TV og frokost, kostet i fjor kr 185,- norske kroner pr døgn. Det vil si 62,- kroner pr person pr døgn.
Vi håper det kan bli mange norske deltagere i år. Jan Einar Myraas var nedover i fjor. Selvfølgelig stiller han i år igjen. Det tror vi også at Dag E. Bakke gjør. Vi har også hørt fra Tore Haldammen som også kan tenke seg å reise.
Er det flere som vil slå følge? Ring meg snarest, tlf 416 123 56, Wenche Nafstad.