Torsdag morgen satte teamet kursen til Sørlandet for en liten shakedown før løpet. Dette var for å sjekke at bilen gikk som den skulle, men også for å få testet notene en siste gang i fart før fredagens gjennomkjøring. Testen gikk veldig bra og følelsen var god. Fredag var en maratondag av de sjeldne i norsk rally. Allerede klokken seks på morgenen startet gjennomkjøringen som skulle vare helt frem til fem på ettermiddagen

Etter en time pause handlet det om å skifte fokus fra gjennomkjøring til løpsmodus før det braket løs med tre etapper fredag kveld. Det ble bestetid på SS1 og SS2, mens Røkland/Hjalmarsen tok SS3. Dermed var det like jevnt som det har vært i det siste. Larsen/Eriksen ledet NM-klassen med 0,4 sekunder ned til Røkland/Hjalmarsen etter første dag av Rally Sørland, som var den fjerde av sju runder i Rally NM 2012 (tredje runde, Numedalsrally, ble som kjent avlyst).
Lørdag morgen startet veldig bra og det ble etappeseier både på SS4 og SS5. Differansene ble også uvanlig store, for eksempel på den 20 km lange SS5 der Larsen/Eriksen slo Røkland/Hjalmarsen med 20 sekunder! Dette holdt også til en 9. beste tid totalt, da til og med Tidemand/Skjærmoen ble slått med 12,6 sek.
På service etter SS7 var avstanden ned til andreplass blitt såpass stor at taktisk kjøring var aktuelt. Det er ikke bare å slå av fem prosent på kjøringen for da kan det fort skje feil, men det var snakk om å bruke hodet litt på de vanskeligste stedene.
SS8 og SS9 gikk dermed feilfritt og NM-seier nummer tre i Larsen og Eriksens unge rallykarriere var dermed et faktum. Dog også deres andre strake siden forrige NM-runde, Rally Elverum også ble vunnet av Drammensguttene. Gjennom hele løpet har Frank Tore og Torstein også hatt jevn kontakt med Mads Østberg og Jonas Andersson. Det er aldri negativt å prate sammen under et løp og VM-duoen har svært mye lærerikt og tilføre ungguttene.
- Jeg tror dette samarbeidet kan nå veldig langt. Vi merket mye til det allerede i første løp så jeg er kjempepositiv, sier Frank Tore til Larsen Motorsport.

WRC Academy-føreren Pontus Tidemand kjørte også Rally Sørland, men ble ikke innregnet i NM-klassen. Alikevel var det en god målestokk for vårt team og avstanden ble aldri stor. Sammen med codriver Stig Rune Skjærmoen var han raskest i 2WD, men ble slått av Larsen/Eriksen på flere av etappene. Ser vi derimot bort i fra Tidemand/Skjærmoen vant Larsen/Eriksen hele seks av ni fartsprøver! Frank Tore og Torstein har lenge vært klare over hvor viktige notene er i dette løpet og har siden vintersesongen hatt høyt fokus på notene. Hovedfokuset under Rally Sørland var dermed og skrive så gode noter at de kunne ligge på et høyt tempo, uten å kjøre med for stor risiko.
Differansene i NM-klassen etter SS9 (totalt) ble dermed uvanlig store:
1. Larsen/Eriksen 1:20:27.5
2. Røkland/Hjalmarsen +40.8
3. Kristiansen/Brennum +1:20.2
4. Rolfsen/Fuglerud +1:25.1
5. Kjær/Engan +5:05.3
Når det gjelder sammendraget i NM for 2WD leder nå Frank Tore med hele 78 poeng. Petter Rolfsen følger nærmest med 68 poeng, mens det er Petter Kristiansen som ligger på tredjeplass med sine 41 poeng
Teamet er fornøyde med at seieren kom med såpass stor margin, uten å risikere for mye. Det betyr med andre ord at tempoet er i kroppen og at notene fungerte slik som guttene ønsket. Totalt ble det 10. plass av hele 109 startende biler.
Neste planlagte løp for Larsen Motorsport er NM-runden Aurskog Høland Rally, som kjøres lørdag 2. juni på Bjørkelangen.
Kilde: Pressemelding