Det blir storfint finsk besøk når det tradisjonsrike Midnattsolsrallyt går av stabelen i juli. Toyota Team Historic har nå anmeldt Mikko Hirvonen og de ikke ukjente finske stjernene Hannu Mikkola og Juha Kankkunen.

 

Det er foreløbig påmeldt 57 biler i klassene for de som ønsker å kjøre "vanlig" rally.

 

Her kommer det til å bli storfint besøk når Toyota Team Historic stiller med tre stk. Toyota Celica. Med sjåførene Mikko Hirvonen, Juha Kankkunen og Hannu Mikkola bak rattet kommer det til å gå fort i de svenske sommerskoger.

 

 

Av de foreløbige påmeldte finner vi også to svensker son skal gi finnene kamp. Björn Waldegård og Åke Andersson stiller med hver sin Porsche 911 Carrera RS.

 

Eneste norske foreløbig er Svein Petter Silseth. Sammen med sin co-driver Trond Kojedahl står de påmeldt med en Ford Escort RS2000 MK1.

 

I Challenge-klassene finner vi derimot mange norske.

 

Midnattsolsrallyt går 18-21 juli.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt