Imorgen går startskuddet for Norges viktigste rally; “Mads Østberg Extreme Recreational Rally Stavanger - Powered by Logitrans". Lørdag 14. april kl 14:00 braker det løs på Forus. Alle er velkomne til det vi håper og regner med skal bli et fyrverkeri av et arrangement, for både store og små!

 

 

Vi satser på sol og fint vær, og kan love et yrende folkeliv i depoet hele dagen og spennende action på prøva! Det er gratis adgang for alle.
 

Blant de 57 påmeldte førerne finner vi også den ferske vinneren av VM-runden Rally Portugal, Mads Østberg, som stiller med sin kartleser Jonas Andersson.  Se forøvrig vedlagte startliste for fullstendig oversikt over de startende. Det er ungjenta fra Enebakk, Miriam Aasli (17), som får æren av å være første bil ut.
 

Rally Stavanger kjøres på Forus utenfor Stavanger, og består av en fartsetappe som skal kjøres tre ganger. Selve prøva er en rundbane på 2 km, og denne kjøres 4 ganger for hver prøve.
 

Tidsskjemaet er enkelt: SS1 starter kl 14, SS2 starter kl 15 og SS3 starter kl 16.
 

Rally Stavanger er også første runde i Sør-Vest Cup 2012. Sør-Vest Cup 2012 består av 4 runder, og de neste er Rally Sørlandet, Sørlandsprinten og Rally Sokndal.
 

For ytterligere info om Rally Stavanger, se http://stavanger.rally.no, eller følg oss på Facebook, www.facebook.no/LogiTransRallyStavanger2012

 

Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt