Marius Aasen og kartleser Veronica Engan åpnet knallsterkt i årets første NM-runde Mountain Rally Norway, og etter halvkjørt løp lå de som tre totalt. Dessverre måtte de kaste inn håndkle på SS 4 da vannpumpa røk. - Det var veldig kjedelig, men vi kommer sterkere tilbake, sier Marius Aasen.





Duoen debuterte i dag sammen for første gang i et rally, og samarbeidet skulle vise seg å stemme utmerket. Selv uten intercom på dagens første prøve, var tidene etter tre kjørte fartsprøver over all forventning.

- Vi hadde håpet på topp fem, men at vi skulle klare å ha kun en VM-sjåfør og en IRC-mester foran oss, var mer enn vi turte å håpe på. Veronica gjorde en utmerket jobb da vi ikke hadde intercom på SS 1, og hun er en tøff jente som bare koste seg over Golsfjellet når det gikk på fullt, smiler Marius Aasen.

Inne på SS 3 rett før Golsfjellet Fjellstue der prøven endrer terreng og går over til en smalere veikarakter, traff de en stein med høyre framhjul og det resulterte i at styringen ble skjev.

- På service bestemte vi oss derfor for at vi skulle restarte oss helt og prøve å begynne på nytt. Gutta gjorde en bra jobb på service, men bilen var ikke helt på vår side i dag for inne på SS 4 etter 1,5 km røk vannpumpa og vi måtte dessverre bryte, sier Aasen.

Aasen og Engan mistet i dag viktige NM-poeng, men teamet ser kun positivt på erfaringene de gjorde seg under løpet. Dette er Aasen´s femte sesong bak rattet på en rallybil, og dette er andre gang han bryter et løp i hans karriere.

- Vi har sett at vi allerede holder et høyt tempo, og foran oss nå har vi to viktige løp før vi skal delta i Rally Sweden. I går fikk vi en gledelig beskjed om at vi skal delta i SWRC under løpet, og får derfor muligheten til å ta VM-poeng. Dette løpet er vintersesongens høydepunkt, sier Aasen og legger til at bilen hans er helt rå.

Neste løp for Marius Aasen og Veronica Engan fra NAF Motorsport Asker og Bærum er Rally Elverum, som i år har fått NM-status



Kilde : Pressemelding



 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt