
- Jeg er absolutt fornøyd, vi har et godt resultat så langt, sier en glad Mads Østberg etter dagens åtte fartsetapper i den italienske WRC-runden på Sardinia.
23-åringen, som kjører rally-VM i en Ford Fiesta RS WRC for M-Sport Stobart Ford World Rally Team, har satt gode etappetider, og viser igjen svært gode takter.
- På tross av noen småting, som bremseproblemer på den femte fartsprøven, og at jeg gjorde en feil og måtte stå stille i rundt ti sekunder på SS7 for at støvet skulle legge seg før jeg kunne se hvor veien gikk videre, har kjøringen gått veldig fint, sier østfoldingen.
Kort vei til pallen
- Jeg mistet kontakten med ledelsen da jeg fikk problemer med bremsene, men jeg er glad vi fikk ordnet opp i problemene. Og jeg tok det litt pent på dagens siste fartsetappe. Det er bare litt over elleve sekunder opp til tredjeplassen nå. Og den harde fighten mellom de tre i tet – Loeb, Petter Solberg og Hirvonen – gjør at det fort kan skje noe der, sier en optimistisk Mads.
Stemningen er svært god på Sardinia, med god sommertemperatur og mye publikum.
Mads´ kartleser, svenske Jonas Andersson, er også veldig fornøyd med løpet så langt:
- Dette fungerer bra! Vi har gode noter, og det har ikke skjedd noen feil på grunn av notene vi har, sier Andersson.
- I morgen er det fullt fokus på å komme godt i gang, sier Mads. – Vi vil tråkke på for fullt!
Kilde : Pressemelding