For ti år siden ble Hans-Martin Hallberg sett på som et av Norges mest lovende bilsportstalenter, men han måtte legge hjelmen på hylla på grunn av pengemangel.


**Nå har han gjort comeback i motorsport med HMH Home Management Rally Team. *

Hans-Martin Hallberg fra Oslo var på slutten av 90-tallet en av Norges mestlovende førere i racing. Han vant løp i det svenske mesterskapet i Formel Ford, og slo førere som Richard Göransson og Robin Rudholm, som i dag regnes som Sveriges aller fremste racerførere. Hallberg fikk i sin tid også Racing
Prisen for sin innsats på racerbanen og fikk et tilbud om å kjøre fransk Formel Renault, da han plutselig la hjelmen på hylla.

-Det gikk ikke lenger økonomisk. Vi hadde vist at vi kunne hevde oss i den nordiske toppen i Formel Ford med gammelt utstyr, men da det var på tide å ta et steg videre så kostet det rett og slett for mye penger. Derfor la jeg hjelmen på hylla, og konsentrerte meg heller om å stable mitt eget firma på
beina, forklarer 33-åringen fra Ekeberg i Oslo.

Firmaet heter i dag HMH Home Management, og er et av landets ledende flyttebyråer. Og nå har selskapet også engasjert seg i rally med sitt eget HMH Home Management Rally Team.

-Det er min gode venn Harald Torjussen som er sjåfør, mens jeg er kartleser. Jeg savner kjøringen litt, men det er uansett deilig å være tilbake i sporten etter ti år på sidelinja.

Duoen kjører en Peugeot 206 i det norske mesterskapet i rally, og selv om ambisjonsnivået foreløpig går ut på å ha det moro, kan det bli en mer seriøs satsing etter hvert.



-Vi får ta et steg av gangen, men vi har noen spennende tanker i hvert fall.

HMH Home Management har markert seg i flyttebransjen som det første
selskapet som tar miljøvern på alvor. Derfor høres det kanskje rart ut å engasjere seg i rally, men Hallberg mener at motorsport og miljøvern går hånd i hånd.

-Motorsport er faktisk den eneste idretten som gjør noe konkret for å utvikle miljøet. Det utvikles teknologi i både WRC-biler og Formel 1-biler som gjør at vanlige biler blir mer miljøvennlige, så slik jeg ser det ermotorsport en del av løsningen i forhold til verdens klimautfordringer, og ikke en del av problemet.
Kilde: Pressemelding.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt