Hel fire norske biler tok turen over grensen i helgen for å kjøre Kvarnturen i Sverige. Dette var en av rundene i den populære svenske Supercupen.

 

 

-Bjørn Bækkevold/Clas Lilleborgen som til stadighet kjører løp i vårt naboland hadde en jevn sekundstrid i teten i B-fører 4WD. De endte til slutt på tredeplass i klassen i sin Mitsubishi Lancer Evo5, kun 8 sekunder bak førsteplass.

 

 

-Petter Kristiansen/Ole K Brennum med sin Ford Fiesta ST kjørte inn til femteplass i B-fører 2WD mens Tor A Bækkevold/Henriette Lie i samme klasse endte på 18.plass

 

 

-Steve Røkland/Paul I Sætheren lå på annenplass i C-fører 2WD etter ss3, men på ss4 tapte svensken et helt minutt og Steve kjørte inn til en imponerende klasseseier i sin Ford Fiesta ST.

 

Resultat Kvarnturen:

1 Jonsson Sverige Ford Escort WRC 33.22.7
2 Hörbing Sverige Ford Focus WRC +21.9
3 Sääv Sverige Skoda Fabia S2000 +31.3
38 Bækkevold.B Norge Mitsubishi Lancer Evo5 +4.14.1
45 Kristiansen Norge Ford Fiesta ST +4.22.0
56 Røkland Norge Ford Fiesta ST +5.06.2 
113 Bækkevold.T Norge Nissan Almera +11.51.7
www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt