Loeb fikk ikke tidstilegget for hjulbyttet på servicen før parc fermè på lørdag kveld. Subaru teamet er ikke spesielt fornøyd med avgjørelsen. Petter Solberg har hatt en kanonavsluttning av rallyet.
Tommi Mäkinen er ikke vinneren av årets Monte Carlo Rally enda, men han kan bli det, for tidstilegget til Loeb er anket og dermed blir resultatene som de blir (uoffisielle). Mäkinen har uansett gjort det meget bra i sitt deby løl for Subaru.
Loeb fikk ikke tidstilegget for hjulbyttet og dermed er han vinner av Rally Monte Carlo, dette var Loeb`s første totalseier i et VM-løp. Det har blitt etterspill av avgjørelsen om tidstilegget til Loeb, men vi må bare vente og se hva som skjer. Loeb har nå motatt kransen som vinner av løpet, men den kan bli overlevert til Mäkinen om appellen fra Citroën ikke får gehør i FIA.
Når eller hvis Mäkinen får seieren vil han bli historisk, da har han vunnet rallyet fire ganger i rad og han har vunnet 24 VM løp.
Petter Solberg avsluttet rallyet i beste stil, han vant 3 av 4 etapper i dag og ble nummer 6 i løpet, dermed tar han også ett førerpoeng i årets første VM rally.
Resultater Monte Carlo Rally 2002
1 LOEB/ELENA Citroën
2 MÄKINEN /LINDSTRÖM Subaru
3 SAINZ/MOYA Ford FOCUS
4 MCRAE /GRIST Ford FOCUS
5 GRÖNHOLM/RAUTIAINEN Peugeot
6 SOLBERG/MILLS Subaru
20 Carlsson/Karlsson (S) 4.plass i klassen
24 ALEXANDER FOSS 7.plass i klassen
Resultatlisten viser at Loeb har vunnet, men Citroën teamet har byttet hjul på bilen til Loeb på en service før parc fermè på Lørdag kveld. Dette hjulbyttet er ikke tilatt og straffen er 2 minutters tidstilegg. Citroën har klaget på avgjørelsen, dermed står Loeb som vinner selv om han egentlig skulle hatt 2.plassen i løpet. Det er ikke avgjort hva som skjer enda, men vi håper å kunne komme tilbake med det endelige resultatet så snart som mulig.