Det blir et WRC-comeback for PG Andersson når Rally Bulgaria går av stabelen i juni. Han kommer til å kjøre en Stobart-Focus WRC og skal også være nominert til å ta fabrikkspoeng.

 

 

PG uttaler dette om sitt comeback i en WRC-bil:

"Jeg er stolt av å få kjøre en Ford Focus WRC for Stobart-teamet. Jeg testet bilen for to uker siden på grus i England. Min eneste bekymring er at Rally Bulgaria går på asfalt som ikke er mitt beste underlag. jeg kommer derfor til å ta det rolig for å bli kjent med underlaget og bilen. Jeg ser frem mot å slutte meg til teamet"

 

Malcolm Wilson sier dette:

Jeg er æret av å få PG Andersson inn i en Stobart Ford Focus WRC neste måned. Vi ble imponert av tilbakemeldingene vi fikk da PG kjørte en Fiesta R2 i Pirelli Rally. Han kjørte også meget bra på en test med Focus WRC. Det er ingen tvil om at han kommer til å representere teamet på en utmerket måte"

 

Rally Bulgaria går 9-11 juli

 

Kilde: Pressemelding

 

PS! Det står ikke i pressemeldingen, men ryktene sier at Henning Solberg ikke kommer til å kjøre for Stobart i Bulgaria, Frankrike og Spania.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt