Mandag fikk Andreas Mikkelsen testet sin Ford Fiesta S2000 for første gang. Sammen med M-Sport og Stobart-teamet fikk han kjørt inn ett oppsett han var tilfreds med.

 

 

Andreas melder fra testen at hans Ford Fiesta S2000 er helt rå å kjøre og at han har en god følelse for bilen. Han og co-driver Ola Fløene fikk kjørt ca 40km på testveien rett over grensen til Sverige.

 

 

 

 

Først ut idag var Ford Focus WRC-bilene med Henning Solberg, Matthew Wilson og finske Mathias Therman. Etter at disse hadde kjørt var det Andreas Mikkelsen og portugisiske Bernardo Sousa som kjørte de nye Ford Fiesta S2000-bilene.

 

 

 

Andreas byttet fjærer et par ganger og diskuterte ivrig med servicemannskapet for å få bilen slik han selv ønsket. De satte bedre og bedre tider utover ettermiddagen og ga seg ikke før nærmere kl 18.

 

 

Imorgen venter første dags gjennomkjøring av prøvene som venter i Rally Sweden.

 

Henning Solberg smilte også fra øre til øre på testen og virket fornøyd med dagens test.

 

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt