Anders Grøndal, NMK Drammen stiller til start i det populære sommerrallyet Rally Grimstad på lørrdag i sin Subaru Impreza WRC S 10.Rallyet går på asfaltveier.

 



 

Rallyet ble første gang arrangert i 2005. Etterhvert har antall deltagere og løpets omfang øket kraftig. Etter en pause i 2008 er det igjen klart for rally i Grimstad.
 
Anders Grøndal ble nummer to totalt i 2006 og i 2007 ble det totalseier på Drammensgutten. Det er denne seieren han skal forsvare nå. Anders har ikke kjørt noe asfaltløp i år så det kan bli tøft å forsvare seieren. Av de nesten 100 startene er det hele 5 Ford Focus WRC som skal prøve å ta seieren fra Anders. De fleste av disse førernee er også asfaltspesialister og har seire i flere asfalt løp i år. De fem er Christian August Selmer som ligger som nr to i rally NM. Vinneren av asfalt rallyet i Stavanger Trond Sveinsvoll. Her ble arrangørklubbens Rune Danneborg nr 2 og vil nok også kjøre fort på hjemmebane. Videre Pål Try og Svein Frustøl som begge er svært gode på asfalt.
 
Maria Andersson som er Anders sin faste codriver kjører denne helgen VM runden i Finland med svenske Patrik Flodin. Anders skal derfor for for første gang loses av Ole Kristian Unnerud fra Moss. Han er tidligere norgesmester og vært codriver for Mads Østberg, så dette bør fungere bra selvom Anders og Ole Kristian aldri har kjørt sammen.
 
Arrangø¸ren venter hele 10.000 tilskuere til det populære løpet i sørlandsbyen. Løpet er 185 km langt og det er 7 fartetapper på tilsammen 44 km. Det er en service under løpet.Det er internasjonal deltagelse da løpet inngår i ECA Euro Cup Autorallys. I tillegg en rekke norske cuper.
 
Serviceplassen og start mål er på Gundersholmen i Grimstad Havn. Et sted med yrende liv og båtfolk nå på sommeren



Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt