Etter et krevende løp med store tekniske utfordringer, avsluttet Mads Østberg Akropolisrally på en overbevisende måte. Han vant en fartsprøve og fikk med seg to VM-poeng etter sin sjuendeplass.



­- Det var artig med en bra avslutning og godt å få med seg VM-poeng. Men det forandrer ikke noe på min holdning til løpet. Sportslig sett setter jeg et stort spørsmålstegn om løpet skal være med i VM når vi ser hvor tilfeldig det er. Selv om Mads synes det er et morsomt løp, og gode arrangører, har ikke jeg noen sans for å konkurrere under slike forhold, sier Morten Østberg, teamsjef i Adapta World Rally Team.

Selv om de brutale veiene skapte en rekke tekniske utfordringer for teamet og samtidig ødela en plassering helt i toppen, er det mye positivt å ta med seg hjem fra Hellas. Under normale omstendigheter ville Mads og kartleser Jonas Andersson vært med å kjempe om en pallplassering. De hevdet seg høyt når alle de beste fortsatt var med i løpet, og lå på fjerdeplass da problemene meldte seg. Søndag innledet de med å vinne en fartsetappe – Mads sin andre etappeseier i karrieren. Den første kom under VM-runden i Sverige for drøyt tre år siden.

­- Kjøringen har vært veldig solid. Mads kommer til å være synlig i toppen i mange år fremover, mener teamsjefen, som også deler ut en bukett med ros til resten av teamet.

- De har blitt stilt overfor noen skikkelige utfordringer, og klart alle. Vi har bevist at vi er et bra team på den tekniske biten, sier han.



Kilde : Pressemelding
www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt