A/S Norske Shell har inngått en toårig samarbeidsavtale med Petter Solberg og hans rally-team. Gjennom samarbeidet skal Solberg være en såkalt ”fuel ambassador” som innebærer at han skal bidra til å profilere Shell-drivstoff og smøreoljer i Norden.

Shell har gjennom mange tiår vært involvert i internasjonal motorsport gjennom teknisk samarbeid med blant Scuderia Ferrari i Formula 1 og Ducati i MotoGP. Dette har gitt oss en enestående arena for produktutvikling som har resultert i utviklingen av høytytende drivstoff og smøremidler som Shell V-Power og Shell Helix. Petter Solberg vil bruke og være en viktig ambassadør for våre produkter som forhåpentligvis kan bidra til å bringe han enda nærmere toppen i WRC 2009 og 2010.
-Jeg gleder meg til å samarbeide med Shell. De er verdensledende på drivstoff. Jeg tror jeg har mye å lære av dem og jeg kommer også til å komme med innspill til dem. Det som er spesielt med selskaper som Shell er også at de har et enormt fokus på sikkerhet. Det er noe jeg også er opptatt av og vi skal fremover se på muligheten for å gjøre noe sammen på dette området. For selv om jeg kjører rally er jeg veldig opptatt av trafikksikkerhet, sier Petter Solberg.
Petter Solberg ligger på 5. plass så langt i årets WRC og har som målsetning å gjenta suksessen fra 2003 da han ble verdensmester. Shell håper å levere energien som behøves for å oppnå målet.
Kilde: Shell