To norske team hadde tatt turen langt øst i Sverige. Bjørn Bækkevold og Jens E Eriksen dro ut i Østersjøen for å kjøre Rally Gotland.

På den flotte øya ventet 7 fartsetapper på de norske førerne. Bjørn Bækkevold og Tove Andresen i sin Mitsubishi Lancer Evo5 åpnet sterkt på fredagens to etapper. Da kvelden kom hadde de ledelsen i klassen og var storfornøyde med åpningen av løpet.

Jens E Eriksen og co-driver Arild Talberg tok det ltt roligere. Talberg så en notebok for første gang for to uker siden og med dette utgangspunktet ble tempoet redusert fra starten. De kom igjennom fredagen med hel bil og en 16.plass i klassen.

Bækkevold åpnet lørdagen like sterkt og ledet etter ss5. De skiftet dekk på den påfølgende servicen. Dette skulle de kanskje ikke ha gjort da de snurret 3 ganger på den neste prøven. Det satt heller ikke helt på den siste prøven og de tapte dyrebare sekunder men kjørte allikevel inn til en 3.plass i klassen og 16 plass totalt.
Eriksen og Talberg i sin Renault Clio økte tempoet på lørdagen og kjørte seg opp til 8.plass i klassen og 36.plass totalt.
Kjell Sandberg i en Toyota Corolla WRC vant Rally Gotland totalt.
