Gutta i Lundefaret/Stenshorne Motorsport hadde all grunn til å smile etter Romjulsrallyet. Martin Stenshorne og Ove Johnny Andersen vant store gruppe N, og tredjeplass totalt, mens Pekka Lundefaret og Rune Eilertsen gjorde en akseptabel innsats med 10. plass totalt, og 7. plass i store gruppe N.
Før rallyet lå spenningen i om Sveinung Bieltvedt/Roger Eilertsen skulle ta ett skritt nærmere Martin og Ove Johnny i forhold til rallyene tidligere i år. Bieltvedt stilte i ny bil, og ryktene gikk på at han hadde testet mye og godt, men Martin/Ove Johnny viste seg igjen som de raskeste, og vant med god margin.
Litt dramatikk ble det da bilen til Martin ikke ville starte etter teknisk lørdag. En telefon til Odd Johan Stenshorne og Bernt Kollevold gjorde susen. – Du kan låne starteren på bilen min, men du må skru den ut selv, sa Bernt. Det ble gjort. Halv tolv lørdag var Odd Johan på Elverum, med starteren , og litt over 12 var startet bilen til Martin.- Synes det gikk bra fra første meter. Vi brukte nye hjelmer og ny intercom, så det var uvant mye ”bråk” i bilen, så det var et par noter som jeg ikke oppfattet, og vi var nær ved å ta en nærmere titt på naturen på den siste prøva, men ellers gikk det som smurt, sier alltid like rolige Martin Stenshorne, men lar det klart skinne igjennom at Romjulsrallyet var den gjennomkjøringen de trengte, og at de fikk positive svar på spørsmålene de stilte.- Nå skal girkassa ut og sjekkes, så skal vi titte litt på senterdiffprogrammet. Det stemte ikke helt på starten av prøvene, så har må vi nok justere litt, men det er kun snakk om småtteri, sier Hokksund-ekspressen, som gleder seg veldig til den første NM-runden. Målsettingen er klar: - Vi går for vårt fjerde NM på rad i store gruppa N.Pekka Lundefaret og Rune Eilertsen opplevde også Romjulsrallyet som en stor opptur.- 2008 begynte bra med gode plasseringer både i Rally Hokksund og Rally Hadeland, men siden har det meste gått skeis. Nå har vi ryddet opp i rekkene, fått et skikkelig team på plass og kjøpt ”ny” bil. Vi fikk ikke testet all verden før Romjulsrallyet, men Martin og jeg hadde et par turer fredag kveld, og jeg kjente med en gang at Mitsubishien er en bil som passer meg veldig bra. Den blir litt mer og-cart-aktig enn Subaruen, sier Pekka. – Nå skal vi ta ett skritt av gangen og utvikle samarbeidet med Martin. Han prøver å lære meg det han kan, det går nok litt tregt til tider, men på sikt tror jeg dette skal bli riktig bra, ler Pekka.
Lundefaret/Stenshorne Motorsport takker Terje Braaten, far og sønn Mellem og Peder Økseter for meget god hjelp under rallyet. Maken til serviceinnstilling skal en lete lenge etter. Takk også til arrangøren for et flott rally. Sigdal neste.
Kilde: Pressemelding