Anders Gullstrand vant i år Ford Flexifuel Cup. Han mener at innføringen av enhetsdekk i SM gjør det for dyrt og vurderer å kjøre NM istedet.
Gullstrand sin interesse for SM i rally er for tiden veldig lav. Etter at Pirelli ble innført som enhetsdekk mener han at SM blir for dyrt. "Dekk er alltid den største utgiften og det kommer til å koste 30-35000 SEK i hvert løp, dobbelt så mye som tidligere. Ingen av de jeg kjenner skal kjøre SM"
Anders Gullstrand sier at han vurderer å kjøre NM istedet. "Det er billigere fordi det stort sett er rally som kun går over en dag, det er bedre arrangert og alt flyter smidigere i Norge" uttaler han videre.
Han sier at han også jobber med å få kjørt Rally Norway i februar.
Etter alt å dømme bytter han ut sin Ford Fiesta. "Jeg har en ny bil på gang, men jeg vil ikke si noe mer før alt er klart"
Vi nordmenn kan jo håpe på at han kjører en Subaru Impreza N14 i NM neste år?
Aller først skal Gullstrand uken etter Wales Rally konkurrere mot alle de ca 30 førerne som har vunnet Flexifuel-cupen fra ulike land. Det er tredje gangen han kjører i denne finalen og vinner han der får han ett års praksisplass hos M-Sport som premie.
Kilde: Nya Wermlands-Tidningen