Lørdag 26/4-2008 gikk det tradisjonelle ”Bjerkeracet” på Bjerke travbane i Oslo, dette løpet er et sprintrally som trekker mange publikummere og mange av de beste førerene i Norge.


Startfeltetet denne gangen var på hele 84 biler i alle klasser. Klassen som Tom Heitmann deltar i hadde 12 startende.

Som en del av vårt konsept RALLY FOR ALLE hadde vi denne gangen 2 av våre biler i aksjon, den andre bilen ble ført av Hans Iversen fra Horten han ble nr 9 i klassen.

I begge kartleser stolene satt kommende brudgommer, som hadde fått denne opplevelsen i utdrikkningslaget av kameratene sine.

De fikk seg en herlig tur rundt Bjerke travbane.

Tom Heitmann kjørte inn til 3 plass i klassen og fikk dermed pokal til seg og kartleseren, plassering totalt ble 4 plass.

Totalvinner var Anders Grønndal med Anders Kjær, Bernt Kollevold og Tom Heitmann på de neste plassene

Heitmann Motorsport er veldig fornøyde med resultatet og har nå vendt blikket mot en ny sesong i bakkeløp, og vil derfor tone ned NM satsing i rally.



Kilde : Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt