Mads og Ole Kristian har virkelig imponert og sjokkert i Sverige, men uflaks gjør at de har tapt mye tid.

Mads og Ole Kristian åpnet med ett enormt tempo i dag med å ligge på 3. plass etter 2 kjørte etapper bak Hirvonen og Latvalla. Men på den 3. etappen snurret de på værst tenkelige/trange sted og brukta ca 30 sekunder på å få snudd Subaruen. På den 4. etappen traff de en stein i sporet og tapte ca 30 sekunder også der på punktering, men gutta er langt fra motløse og gleder seg til resten av dagens etapper.

PG Andersson måtte bryte på den 4. etappen med motorproblemer og er redd de ikke får startet senere i løpet.

Sebastien Loeb klatret opp på en 3. plass etter at Mads snurret på ss3, men gikk for tidlig inn i en sving og hektet i snøkanten, noe som resulterte i en rulling. Han er nå nede på en 21. plass etter ss4, men det er kun en remoteservice etter etappen, så dt skal bli spennende å se hvor lenge de fortsetter løpet.

Petter Solbergs teamkolega, Cris Atkinson tapte 15 min på ss3 etter en avkjøring og kjører nå kun med bakhjulstrekk. Bilder av bilen hans er å finne på NMST.no sin blogg.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt