Etter gårsdagens problemer har ikke Henning Solberg og Cato Menkerud noen god plassering å kjøre for, men de koser seg i søla i Wales Rally.

-Det er helt forferdelige forhold. Det har regnet til dels kraftig i dag, og veien er sølete. Men det er skikkelig morsomt. Jeg liker disse forholdene. Bare så synd at vi fikk løpet ødelagt i går, sier Henning Solberg. I dag har han hatt en problemfri dag med sin Ford Focus WRC. Han har hele tiden kjørt inn til tider blant de 10 beste, og hadde en 4. plass på 11. fartsetappe som sin beste.
 
-Eneste lille problemet i dag var innstillingen av ekstralysene. Det er sjelden vi kjører etter mørkets frembrudd, så jeg klarte ikke å justere lysene skikkelig på den siste etappen ute i skogen i dag. Det lyste rett til himmels for å si det slik, gliser Henning. Nå har han i hvert fall lært seg hvordan justeringen gjøres.

Etter dagens etapper i Wales Rally ligger Solberg og Menkerud på en 18. plass. De er over 20 minutter bak den finske Ford-føreren Mikko Hirvonen som leder løpet fortsatt. Hans teamkollega Marcus Grönholm er på 2. plass. Men det er en tredje finne som har imponert mest i dag, Henning Solbergs 22 år gamle teamkollega Jari-Matti Latvala. Han har vunnet seks av sju etapper. Dessverre for Latvala hadde han også problemer i går, og ligger nede på 12. plass sammenlagt.
 
Wales Rally avsluttes med fire fartsetapper i morgen. De er alle mellom 28 og 30 km lange, så det er langt igjen til mål.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt