En fullfartssnurring på ss9 idag gjorde at Andreas Mikkelsen og Ola Fløene tapte 7 minutter. Resten av dagen var nærmest perfekt med meget rask kjøring av den unge nordmannen.
Andreas åpnet dagen med å vinne de tre første etappene og var etter dette kun 0.3 sekunder bak Donnelly. Donnelly svarte med å vinne ss8 og hadde dermed en ledelse på 2.6 sekunder.
På ss9 hektet Andreas i siden av veien i nærmere 200 km/t. Bilen føk over til den andre siden av veien, traff jordkanten og kastet bilen 360grader runt i lufta før ferden stoppet etter ca 100 meter. Vi var superheldige at ikke noe mer skjedde her sa Andreas etter målgang idag.
De ødela et dekk som måtte skiftes på stedet, styringen ble ødelagt og det var en del skader på bilen både foran og bak. Etter prøven var det service så bilen ble fullt kjørbar igjen.
Etter dette har Andreas vunnet alle de resterende fem etappene med god margin slik at de avanserte kraftig på totalisten igjen og er nå på 7.plass. Donnelly har nok dempet tempoet noe nå som han har en klar ledelse.
Imorgen skal det kjøres syv avsluttende etapper før målgang og Andreas og Ola tar sikte på å komme seg en plasseringer oppover totallisten.
Totalresultater Isle of Man Rally etter dag2(ss14):
| 1 | Donnelly | Storbritania | Subaru Impreza WRC | A8 | 1.23.56.8 |
| 2 | Boland | Irland | Ford Focus WRC | A8 | +3.16.2 |
| 3 | Wilks | Storbritania | Mitsubishi Lancer Evo9 | N4 | +3.31.1 |
| 4 | Evans | Storbritania | Mitsubishi Lancer Evo9 | N4 | +3.38.5 |
| 5 | Bird | Storbritania | Subaru Impreza WRC | A8 | +4.21.6 |
| 7 | Mikkelsen | Norge | Ford Focus WRC05 | A8 | +6.24.0 |