To leie punkteringer gjorde at Anders Kjær og kartleser Trond Svendsen måtte bryte helgens Rally Sørland. Etter å ha ledet rallyet etter første dag, til tross for svært få mil med testing på grus, så det lyst ut for Peugeot-duoen. Dessverre ødela spisse sørlandske steiner seierssjansene denne gang. Men Kjær og Svendsen ser som vanlig fremover.


Kjær og Svendsen fikk som kjent deres Peugeot 206 Super 1600 klar i 12. time før Rally Sørland. Da hadde man jobbet med motoren helt siden Numedalsrally i begynnelsen av mars. Til tross for at innstillingene på bilen var langt fra optimale, ledet de blant tohjulstrekkerne etter dag én av rallyet. De ledet blant annet foran fjorårets juniorverdensmester, Patrik Sandell, som senere gikk til topps i rallyet.

Men med to punkteringer på de første etappene av rallyets andre dag – og kun ett reservehjul – var løpet over for Kjær og Svendsen.

- Dette var ingen topphelg for oss. Første dag var ok, men det var svært mye å hente på oppsettet på bilen. Heldigvis har dette rallyet gitt oss en del ideer om hva som fungerer best. Den kunnskapen skal vi dra nytte av fremover, sier kartleser Trond Svendsen.

- For å få litt mer konkurransetrening kommer vi muligens til å delta i South Swedish Rally siste helgen i mai. Vi vet at bilen er god for mye, og at vi har masse å gå på, så det er bare snakk om å få flere mil bak rattet. Klarer vi det skal vi nok bite godt fra oss fremover, avslutter en offensiv Svendsen.



Kilde : Pressemelding


www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt