Rally-føreren Thomas Schie og kartleseren Göran Bergsten mener de har gode sjanser til å vinne helgens Numedalsrally. De har tatt andreplassene i de to NM-rundene som er kjørt hittil og ligger derfor som nummer to i sammendraget etter parhestene Mads Østberg og kartleseren Ole Kristian Unnerud.


Thomas og Göran sier at det passer dem perfekt å være i angrepsposisjon før året siste vinterrally med NM-status.
- Vi hadde store forventninger foran Rally Sweden og Rally Norway, men ting gikk ikke vår vei. Så vi er lite tilfreds med utfallet i begge de to VM-rundene. Man kan derfor godt si at vi må reise kjerringa igjen i Numedalen denne helga. Det hadde smakt med en ny seier nå og hvis vi klarer det vil vi få det best tenkelige utgangspunktet for å kjempe om NM-tittelen utover sommeren, sier en optimistisk Thomas Schie.

Schie forteller at han ikke er så glad i å kjøre på vinterføre. Det er på grus han er best og det er i sommer og til høsten at han virkelig skal kjøre for NM-gullet. - Men i Numedalen trives jeg likevel svært godt på fartsetappene og jeg har som mål å vinne Numedalsrally i år som i fjor. Jeg kjenner alle etappene godt og det er alltid en fordel, forklarer romerikingen som kjører for NAF Asker og Bærum.

Teamets teknikere har brukt tiden siden Rally Norway til å finjustere både mekanikk og elektronikk. De mener også at de har fått tak i de beste piggdekkene som er å få kjøpt for penger. Så bilen er klar! Nå står det bare på de to som sitter inni.

Numedalsrally har vært arrangert i en årrekke og er en av klassiske norske rallyløypene. Løpet går over sju fartsetapper. Lengden på spesialstrekkene varier fra åtte til tjueåtte kilometer.

Numedalsrally starter ved Rødberg Hotell lørdag klokken 09:00 og arrangørene beregner målgang samme sted klokken 17:00.



Kilde : Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt