Lørdag 30. september er det nok en gang klart for NM-finale i bakkeløp iLysgårdsbakken på Lillehammer. Med spenning i fem av seks NM-klasser bør detbli god deltagelse og god underholdning for publikum.
I klassen for firehjulsdrevne rallybiler gruppe N er NM allerede avgjort. RoarKnutsen har vist imponerende kjøring så langt, og avgjorde NM til sin fordel iforrige NM-runde i Orkla.
Men i alle de andre NM-klassene er det fremdeles helt åpent om NM-tittelen.
NM-finalen vil bli kjørt i traseen som har vært benyttet de siste årene.Arrangøren forsøkte å få godkjent en utvidelse av traseen i begge ender, menpå grunn av sikkerhetshensyn ble dette ikke godkjent av NBF. Shortcar, somopprinnelig var satt opp som runde i Norgescupen, utgår også av samme årsaker.
Nytt av året er at Historisk Racing er invitert som gjesteklasse - og herhåper vi på mange godbiter!Tilleggsregler og annen informasjon om bakkeløpet finner du påwww.nmksorgudbrandsdal.com.
Kilde : Pressemelding