Martin Stenshorne fra NMK Modum og Sigdal og Ove Johnny Andersen fra KNA Eiker kontrollerte inn til suveren seier under dagens Rally Larvik.

Mitsubishi-føreren tok dermed sesongens 5. NM-seier, og sikret seg sitt første NM-gull i rally før finalen kjøres på Hamar om to uker. Men NM er ikke over for teamet. Om to uker satser de alt på å sikre NM-medalje i kartleser-klassen.

- Alt har gått på skinner i dag. Vi har holdt høyt tempo under kontrollerte former, forteller Stenshorne, som ikke vil høre snakk om at NM nå er over. - Det er godt å vite at mesterskapet er i havn for min del, men vi er to i bilen. Med seier i dag rykket Ove Johnny opp i ledelsen i kartleser-NM, og han fortjener en medalje. Det er kun en klasse for kartleserne, og det kan derfor bli vanskelig å sikre gullet når vi kjører en gruppe-N bil. Men vi skal satse alt i finalen på Hamar for å oppnå best mulig resultat for han, sier Martin Stenshorne.

Som nevnt ble det en suveren seier under asfaltløpet i Larvik, og det skilte nesten to og et halvt minutt ned til Eyvind Brynhildsen/Ole Kristian Unnerud som tok andreplassen i klassen. Bernt Kollevold lå halvminuttet bak Stenshorne da han måtte bryte på grunn av tekniske problemer etter den fjerde fartsetappen. Jørgen Solberg/Stig Granheim ble nummer tre. NM-finalen kjøres på Hamar om to uker.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt