Det er NMK avd Drammen som i 1970 opprettet denne prisen. Første vinner var ikke ukjente Arne Stenshorne. Pappa til Martin Stenshorne. Også pappa Stein Grøndal har kapret trofeet 2 ganger i 1973 og 1974. Onkel Knut Grøndal tok prisen i 1980.

Det er NMK avd Drammen som i 1970 opprettet denne prisen. Første vinner var ikke ukjente Arne Stenshorne. Pappa til Martin Stenshorne. Også pappa Stein Grøndal har kapret trofeet 2 ganger i 1973 og 1974. Onkel Knut Grøndal tok prisen i 1980.
 
Anders ( 21 ) tok sitt første napp i pokalen 2004 og gjentok bedriften i 2005. Prisen ble delt ut på NMK Drammen sin generalforsamling i går. Han har i år satset enda mer offensivt og gått fra gr N til WRC klassen i rally, og det som skulle være et læreår har hittil gått så bra at Anders og hans kartleser Trond Inge Østbye leder NM i WRC klassen etter to NM runder.
 
Neste NM rally, Nummedalsrally går lørdag den 4. mars.
Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt