For å sikre langsiktige inntekter for Rally Norway etter kandidatløpet i februar 2006 har Rally Norways kommersielle partner Rally VM Invest AS engasjert JC Communication AS og Jim Carlsen til oppgaven med å sikre nødvendige sponsorkontrakter.

I tillegg vil JC Communication bistå Rally Norway med arbeid mot det internasjonale bilsportmiljøet, og være rådgiver innen strategi, markedsføring og PR.

Som en konsekvens av dette overtar Even Wiger stillingen som daglig leder i Rally Norway etter Jim Carlsen. Wiger har vært sentral i det norske VM-prosjektet helt fra starten i 2001 og vil med sin lange erfaring sikre kontinuiteten i arbeidet.

– Dette er en offensiv endring og et veloverveid grep som gjør at Rally Norway kan få enda mer ut av Jim Carlsens viktige kompetanse, sier den nye daglige lederen, Even Wiger.

Endringen er planlagt og tidspunktet veloverveid.

– Jim Carlsen har mye av æren for at Rally Norway har markert seg og blitt lagt merke til i det internasjonale rallymiljøet som en profesjonell og seriøs VM-kandidat. Nå har vi kommet så langt i dette arbeidet at han kan ta fatt på nye, viktige oppgaver på sponsorsiden.

– Sponsorinntekter vil være helt sentralt for Rally Norway som VM-runde. Ingen har bedre forutsetninger enn Jim for å lykkes med å finne de riktige rallysponsorene og legge forholdene til rette slik at de får mest mulig ut av et sponsorsamarbeid med Rally Norway, kommenterer Even Wiger.

Jim Carlsen ble engasjert som daglig leder i Rally Norway i november 2004. Han er manager for Henning Solberg , og hadde tilsvarende rolle for Petter Solberg i flere år.

Kilde: www.rallynorway.no

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt