Martin Stenshorne sikret seg NM-gullet i Gruppe N i bakkeløp allerede i Sarpsborg i august, men satte kronen på verket med seier også i finalerunden som ble kjørt på Lillehammer i dag. Per Gulbrandsen fra Drammen ble nummer to, mens Anders Grøndal, også han fra Drammen, kjørte inn til tredjeplass i Lysgårdsbakken i dag.

Martin Stenshorne vant samtlige omganger i dag, slik Mitsubishi-føreren har vunnet samtlige NM-løp han har kjørt i bakkeløps-mesterskapet i år.
- Vi justerte mye på bilen, og i finalen fungerte den perfekt på asfalten på Lillehammer, sa Martin.
Gullet i bakkeløp smakte godt for Hokksund-gutten som nylig tapte NM-gullet i rally. Det nederlaget har han nå fordøyd, og innrømmer at han er fornøyd med NM-sølvet.
- Vi kjører jo alltid for å vinne, men Eivind Steffensen er en meget god sjåfør som var best på skogen i år. Da fortjener han å vinne, sier Martin Stenshorne.
Nå er sesongen slutt, men han har ikke tatt stilling til hva som skjer neste år.
Flere muligheter blir vurdert, men det er mulig han er tilbake med samme bil over nyttår. Nå tar Martin Stenshorne en velfortjent ferie fra konkurranser.
- Det skal bli godt å kunne bruke mer tid på familien, sier Martin.
Sammen med kona Marianne har han datteren Mathea, som får en liten søster eller bror i slutten av januar.
 
Resultater, Lillehammer 1.oktober 2005:
1. Martin Stenshorne, Mitsubishi, NMK Modum og Sigdal
2. Per Gulbrandsen, Subaru Impreza, NAF
3. Anders Grøndal, Subaru Impreza, NMK Drammen
4. Thomas Kvam, Subaru Impreza, NAF Motorsport Grenland
5. Eivind Steffensen, Subaru Impreza, NMK Follo
 
Sammenlagt etter 5 av 5 NM-løp i Gruppe N:
1. Martin Stenshorne, Mitsubishi, NMK Modum og Sigdal 80 p
2. Anders Grøndal, Subaru, NMK Drammen 60 p
2. Thomas Kvam, Subaru, NAF Motorsport Grenland 60 p
Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt