Marcus Grönholm var suveren og stoppet Sebastien Loeb sin seiersrekke. Sebastien har til nå hatt 6 seiere på rad, noe som er ny rekord. Marcus vant Rally Finland også ifjor, og dette er også de to eneste løpsseierene til 307"en i VM.
Dette er femte gang Marcus vinner Rally Finland. Marcus har dermed krabbet forbi Petter Solberg i poengsammendraget og ligger på andreplass bak suverene Sebastien Loeb. Petter er to poeng bak Marcus.
Bak Marcus og Sebastien fulgte Marrko Martin som ikke uventet kjørte bra på dette løpet, som jo har ganske like veier som i Estland. Markko vant også for 2 år siden.
Petter Solberg hadde den siste dagen en liten kamp med sin tidligere stallkompis Mikko Hirvonen, men han holdt unna og Petter endte dermed til slutt på en 4. plass.
Henning Solberg kom dessverre utenfor poengplass denne gangen, men fikk vist seg frem med gode etappetider spesielt på rallyets siste dag.
Resultater Rally Finland
| 1 | Marcus Grönholm | Peugeot | 2:54:11 |
| 2 | Sebastien Loeb | Citroen | +1:06,7 |
| 3 | Markko Martin | Peugeot | +1:35,6 |
| 4 | Petter Solberg | Subaru | +2:08,0 |
| 5 | Mikko Hirvonen | Ford | +2:13,6 |
| 6 | Toni Gardemeister | Ford | +3:32,4 |
| 7 | Harri Rovanpera | Mitsubishi | +4:27,9 |
| 8 | Francois Duval | Citroen | +5:10,4 |
| 9 | Henning Solberg | Ford | +5:45,8 |
Uoffisiell poengstilling etter 10 av 16 VM runder
| 1 | Sebastien Loeb | 83 poeng |
| 2 | Marcus Grønholm | 55 poeng |
| 3 | Petter Solberg | 53 poeng |
| 4 | Markko Martin | 48 poeng |
| 5 | Toni Gardemeister | 47 poeng |
| 6 | Harri Rovanpera | 22 poeng |