Thomas Schie og kartleser Göran Bergsten er klare for årets tredje NM-runde, Rally Finnskog Norway. Thomas leder NM-sammendraget og håper på nye, viktige poeng i helgen.
- Vi var gjennom fem av etappene igår, og det er fine forhold på Finnskogen med tykk issåle på veiene. Snø er det ikke særlig mye av her, men litt brøytekanter er det på enkelte av etappene, sier Thomas som har sikret seg 46 poeng etter to andreplasser i årets NM. Begge gangene har han vært med og kjempet om seieren, men en appelldomstol avgjorde resultat i favør Thomas Kolberg i første NM-runde mens Henning Solberg og hans moderne Ford Focus ble for tøffe motstandere for Thomas og hans 2000-modell Toyota Corolla i den andre.
Corollaen ble overhalt og klargjort før den svenske NM-runden, men der endte Thomas opp med å leie bil av Henning Solberg i stedet. Så hvordan er det å være tilbake i egen bil igjen?
- Hvis Hennings bil fungerer som den skal og han i tillegg kjører så bra som han pleier, blir det en vanskelig kombinasjon å slå. Men jeg gir meg ikke uten kamp, i denne sporten kan alt skje i et langt rally som dette, konstaterer Thomas Schie. – Vi tenker mer på NM-sammendraget enn på å vinne enkeltløp, men det betyr ikke at vi ikke kommer til å satse på Finnskogen. I fjor hadde vi 30 poeng etter 3 vinterløp, nå har vi allerede 50% mer etter to løp, så dette ser bra ut med tanke på mesterskapet. I fjor reddet vi oss med å vinne grusløpene, så alle poeng vi får med oss fra vintersesongen gir god ballast.
Rally Finnskog Norway starter fra Kongsvinger Rådhus fredag klokka 16.30. Det skal kjøres 3 etapper fredag og 8 på lørdag før løpet etter planen avsluttes samme sted lørdag kl 17.15. Service er lagt til Kongsvingerhallen. Info og resultater finnes på løpets hjemmeside: www.rallyfinnskog.no/
Kilde : Pressemelding