Arrangørene av Rally Stavanger, Rally Elverum og Rudskogsprinten har blitt enige om å arrangere en sprintrallycup. I tillegg har NMK Sør-gudbrandsdal ett løp på trappene i mai som også kan være aktuelt for cupen.
De forskjellige Sprintrallyene kjøres primært på asfalt, og er åpne for alle deltakere. Det kjøres i følgende klasser:
- Internasjonal 2WD (N1,2,3 + A5,6,7)
- Internasjonal 4WD (A8 + N4 + 13)
- Nasjonal klasse A (9 + 11)
- Nasjonal klasse B (10 + 12 + 14 + 15 + 16 + 17 + 18)
Det beregnes Poeng etter hvert løp. De 8 beste i hver klasse belønnes med poeng etter skalaen 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1, gitt etter den offisielle resultatlisten.
Kollevold Rallyimport har støttet rally i mange år, og flytter nå sitt engasjement til Sprintrally. Kollevold bidrar bl.a. til premiekalaset som skal avholdes allerede ved finalerunden på Rudskogsprinten. 1., 2. og 3. plass i hver klasse vil da premieres samt de 3 beste totalt sett. Totalseier i cupen gis tittelen
Sprintrallymester 2004.
Det vil også trekkes en deltaker i hver av klassene som gis en pengepremie på kr. 2000,-. Alle som har startet (fysisk kjørt) i alle cupens løp er automatisk med i trekningen. Inkludert i hvert løps anmeldelsesgebyr går kr 100,- til cupkassa. Deltakelse skjer automatisk, man trenger ikke egen påmelding. Debutanter er med i den klasse deres bil tilhører.
Arrangørene ønsker dere alle velkomne til Kollevold Sprintrallycup 2004.
Mer detaljert info på www.rally.no/sprintcup
Kilde : Pressemelding