Rally Elverum 2004 ble i år vunnet av Odd Liengen i sin Mitsubishi Evo 6, Korsmo til topps i den andre runden av nasjonal-cupen.
Odd Liengen gikk til topps i den 3. utgaven av Rally Elverum mens Henning Nyberg kom inn på en god 2.plass.
Lasse Boberg har i år med seg datteren til den gamle rallycross-kjørereren John Skogen i kartleserstolen, noe som ser ut til å fungere veldig godt innover skogen, de endte på en flott 3.plass totalt. Ole Morten Korsmo/Terje Buberget i deres Volvo 240 ble ikke uventet beste nasjonalbil med Kjetil Bråten/Jo Inge Wolden fulgte på plassen bak. På 6.plass finner vi Sveinung Tinnes Mork og Gussi Rogstad med deres BMW M3 som de kvelden før løpet hentet hos "Affen" etter å blant annet å ha bygd om bilen til sekvensiell gearkasse. "Timo" var raskest av nasjonalbilene på ss1 og 3 med 3. tiden totalt, men tapte en del tid på ss3 da de skled av veien.Sveinung sleit under hele løpet med store smerter i ribb-benene etter en stor smell på jobben tidligere i uken.
En av favorittene til seieren i nasjonal var tidenes siste norgesmester i nasjonal, Lars Morten Berntsen/Arne I. Stulen i deres Opel Kadett KitCar, men de måtte bryte allererde inne på ss1 etter å ha hoppet av veien i det rompa på bilen oppførte seg som en sprettball mellom krønene.
Norodd Johansen og dere andre i NMK Elverum skal ha veldig skryt for hva dere klarer å få til for norsk rallysport, både tilskuere og de aktive skryter godt av hva dere har fått til med deres 2 rally på kun 5 uker.
Topp 10 Peugeot Rally elverum 2004:
1 Odd Liengen NMK/Kato RisbergMitsubishi EVO6 52.58
2 Henning NybergFrode Thobru Subaru Impreza STi 53.42
3 Lasse Boberg/Tina Skogen Mitsubishi Evo 4 54.21
4 Ole Morten KorsmoTerje Buberget Volvo 242 54.53
5 Kjetil Bråthen/Jo Erik Wolden Volvo 940 9 55.09
6 Sveinung Tinnes-Mork/Gustav Rogstad BMW M3 EVO II 9 55.16
7 Birger/Bård Gundersen Volvo 240 55.40
8 Even Moan/Stig Larsen Subaru Impreza WRX 55.48
9 Jan Egil Halland/Remi Gudmundsen BMW M3 55.55
10 Kenneth Moen/Jan Vidar Furuseth Honda Civic 56.09