KNA Solør la idag ut startlisten for årets første NM-rally den 31 januar. 108 biler er foreløbig påmeldt til NM-runden
Det er som forventet de internasjonale klassene som bærer hovedtyngden av biler i årets første NM-Rally.
9 Gr.A/WRC-biler står på startstreken i årets første "virkelige" konkurranse. Totalvinneren blir nok blant disse åtte der Thomas Kolberg er først ut i løypa. Morten Østberg vant løpet i fjor, med Rune Dalsjø som totaltoer. Disse vil i tillegg få hard konkuranse fra Tord Linnerud, Valter Chr.Jensen, Thomas Schie og Kristian Kolberg. I tillegg til disse kan nok også N4-favoritten Martin Stenshorne være helt i tetstriden.
En annen som skal bli spennende å følge er Pelle Erland som debuterer med Rune Dalsjø`s fjorårsbil i sitt første rally overhode.
Det er mange om beinet i N4 iår og ved siden av Stenshorne blir det nok Bernhard Kongsrud, Trond Sveinsvoll og Eivind Steffensen som blir de hardeste konkurrentene i Solør.
Utfordrergruppen til de nevnte er større enn noensinne og flere har imponert så langt. Anders Grøndal, Jørgen Solberg, Truls Solberg, Geir I Mythe , Henning Nyberg og Per Gulbrandsen er noen som helt sikkert kommer til å markere seg. I tillegg til det er det morsomt å se Per E Brynhildsen tilbake og får han rattrusten ut av kroppen kommer det til å gå fort.
Selv om Solør-Rally går helt inntil svenskegrensen er det kun den raske Peugeot-føreren Kent Persson som har tatt turen over grensen. De andre utlendingene i løpet er iren Gordon Coleman i en Nissan Almera og grekeren? George Philipeddes i en Mitsubishi Lancer.
I Nasjonal-klassen er det tynnere besatt av deltagere der Tore Haldammen, Kjetil Bråthen og fjorårets suverene nasjonalkjører Ole Morten Korsmo nok er blant favorittene.
Se den foreløbige startlisten hos arrangøren her