Værgudene sto på Petter Solbergs side idag og med regnværet i Spania avanserte Petter fra 10 og opp til 5 plass. Det ble en sekundfight i toppen der til slutt Gilles Panizzi vant totalt
Regnværet i Spania på den avsluttende dagsetappen har ført til at Subaruteamet med både Petter og Tommi Mäkinen avanserte på resultatlisten. Petter hadde en sekundfight med Duval og Sainz på de siste prøvene og en feil av Sainz på siste etappen førte Petter opp på femteplass.
Sebastien Loeb har ledet løpet fra ss2, men på siste etappen klarte Panizzi å komme seg foran han og vant Rally Catalunya for andre året på rad. Markko Märtin var bare 0.6 sekunder bak Loeb igjen
En av de store utfordrerne til VM-tittelen Richard Burns kjørte av på ss19 og måtte bryte.
Det er nå utrolig tett i poengstillingen før siste WRC-runden i Wales i november. Sainz og Loeb ligger nå likt , men kun ett poeng foran Petter.
Rally Catalunya totalt:
- Panizzi, Frankrike, Peugeot 3.55.09.4
- Loeb, Frankrike, Citroën +13.0
- Märtin, Estland, Ford +13.6
- Duval, Belgia, Ford +55.4
- Solberg, Norge, Subaru +1.10.8
- Grönholm, Finland, Peugeot +1.29.1
- Sainz, Spania, Citroën +1.33.0
- Mäkinen, Finland, Subaru +1.55.1
- McRae, Skottland, Citroën +3.15.2
- Bugalski, Frankrike, Citroën +5.13.6
Poeng i fører-VM:
1)Sainz 63 1)Loeb 63 3)Solberg 62 4)Burns 58
Resultater A6-klassen
- Jean-Joseph, Frankrike, Renault Clio 4.14.38.6(Deltar ikke i JWRC)
- Tirabassi, Frankrike, Renault Clio +1.55.1
- Meeke, Storbritania, Opel Corsa +3.27.6
- Membrado, Spania, Renault Clio +3.40.8(Deltar ikke i JWRC)
- Canellas, Spania, Suzuki Ignis +4.03.2
Poeng i JWRC:
1)Tirabassi 38 2)Canellas 31 3)Carlsson 23 4)Aava 20