Det ble stort mannefall i Subarucupens siste løp Rally Hedemarken. Nå var spenningen om de tre første plassene hvor det er pengepremier allerede avgjort før siste rally.

Eivind Steffensen ble klar vinner av Subaucupen 2003 med 140 poeng.I tillegg ble han Norgesmester tross brutt løp på Hedemarken. Eivind blåste turboen tidlig i løpet, og hadde spennende timer om NM tittelen. Nå kan kr 200.000,- hjelpe til videre satsing og kanskje en ny Impreza. Også ifjor vant cupens vinner NM ved Jonas Kruse.
 
Annenplassen tok rutinerte Per Gulbrandsen med 105 poeng. Felles med Steffensen er at de har fullført alle rundene på henholdsvis 1. og 2. plass, og at begge brøt siste løp.Per fikk bl a bremseproblemer på slutten av løpet.Med annenplassen innkasserte Per kr 100.000,-. Det ryktes om ny 03 Impreza der også.
 
Nitten år gamle Anders Grøndal kjører stadig bedre i sin debutsesong. Denne gangen la han seg relativt høyt opp i Gr N og som vanlig 3. beste Subaru. Men Anders fikk problemer da bilen hoppet ut av gear. Til slutt var det bare to gear igjen, og på ss 8 var det slutt. Men 3. plassen i cupen ble beholdt med 74 poeng og 50.000 kroner hjelper vel når dog shiften nå blir reparert.
 
Rune Danneborg lå på 4. plass i cupen. For første gang brøt alle foran, men Rune la sin Impreza på taket og datt ned til 5. plass.
 
Det ble derfor en overraskende vinner av cupens siste runde med Terje Sauthon. Terje har hatt et tungt år med 4 brutte løp. Nå ble det endelig målgang og ikke nok med det, 25 poeng og opp til 6.plass sammenlagt.
 
Borgar Strand kapret 2. plassen og passerte Danneborg i sammendraget. Det ble 4. plass og 63 poeng.
 
Alt tyder på at Subaru Cupen fortsetter neste år. Hele 17 biler har vært med i år og flere ventes neste år. Premiepotten på kr 350.000,- lokker flere toppkjørere.Cupen er en vesentlig bidragsyter til at Norge er det land med flest Impreza gr N til start noe som bl a har gitt to rake NM gull.
 
 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt