Vi ble nummer 2 i Øsfold Rally, 5 runde i Rally NM, i går, en plassering vi er godt fornøyd med. Det ble et dramatisk rally på mange måter, og her er en kort versjon av våre opplevelser gjennom løpet.
Arrangementet:
Først av alt vil vi takke arrangøren for et fint løp. Spesielt vil jeg framheve gjennomkjøringen, som forbilledlig. 2 ganger pr. etappe i den rekkefølgen teamene selv ønsker – etter samme mønster som Rally Trønderlag og Rally Hedmarken benytter. Sånn skal det være! På den måten blir trafikken fordelt jevnt utover dagen, og ulempen blir marginal for de som bor langs veiene. Teamene får den nødvendige ro til å forberede notene sine optimalt, til glede for seg selv, til glede for publikum i form av bedre kjøring, men allikevel med større sikkerhet. Jeg ser bare på våre egne to siste avkjøringer; jeg påstår at ingen av de ville ha skjedd dersom vi hadde hatt to gjennomkjøringer. En godt organisert og oversiktlig serviceplass, med en veldig aktiv og engasjert ”sjef” for plassen er også notert som pluss i margen. Et negativt punkt vil jeg allikevel notere, men dette retter seg ikke til Østfold Rally spesifikt, men generelt til alle norsk rally arrangører: Gjennomfør premieutdeling rett etter målgang, i hvert fall for de internasjonale klasser. Så får man heller ta forbehold om protester. Dette gjøres problemfritt i for eksempel F1, så det kan gjøres hos oss også. Skal man få en ramme rundt premieutdelingene, kan man ikke vente til alle offisielle lister foreligger. Da gidder ingen andre vente enn det lille mindretallet som selv skal opp å hente premie; og så sitter vi der og klapper for hverandre.
Våre prestasjoner:
Vi er godt fornøyd. For første gang på lang tid stilte vi til start med en bil hvor vi i forkant visste at alt var bra teknisk. Vi hadde mye mer krefter enn tidligere i år, og bilen fungerte perfekt. Fortsatt ønsker vi mer krefter, og det skal vi få om ikke lenge, se nedenfor. Særlig på ”Super special’en” på Momarken så vi klarte at bilen er noe motorsvak, da Thomas Schie i sin Toyota ”parkerte” oss nedover startlangsiden. Men for all del; når bilen fungerer som i går, er det bare opp til oss selv inne i bilen å få gode resultater.
Og en 2. plass anser vi som et godt resultat:
Samarbeidet inne i bilen går perfekt. Sjåføren er direkte imponert over kartleseren autoritet og oversikt i vanskelige situasjoner, og også over de korrekte tilbakemeldingene han gir etter prøvene, til tross for at han ennå ikke har fylt 16 og kun har 8 billøp bak seg.
Østfoldveiene er raske, og man må virkelig holde tunga rett i munn for ikke å gjøre feil. Hvis vi glemmer Momarken, vant vi 4 ( en av dem delt med Thomas Schie) av 6 etapper. Det er vi veldig godt fornøyd med. Men på de to vi ikke vant, SS2 og SS3 tapte vi hele 15 sekunder til Thomas, noe som viste seg å være for mye til at vi klarte å ta det igjen. Det er vi ikke fornøyd med. Hva som gikk galt på disse to er vanskelig å si. Vi tapte nok noe på et ødelagt dekk på SS2, og kan finne noe av forklaringen der. På SS3 har vi ingen god forklaring. Vi tapte ca. 7 sekundene til Thomas, og alle 7 var tapt før vi var halvveis. Andre halvdel kjørte vi likt. Den første halvdelen gikk veldig mye rett fram med god oversikt, harde nedbremsinger, sjikaner, veibytter og så rett fram igjen. Dette er når sant skal sies ikke min favoritt når det gjelder rallyveier, jeg vil heller ha teknisk vanskelige veier med svinger, hopp og blinde parteier. Så noe tapte vi vel på at Thomas mestret førstnevnte kategori bedre enn meg. Så er det også veier med mange akserelasjoner fra 0 til topp som gir de største tidsdifferanser på biler med forskjellig motorstyrke, så noe kan jo ligge der og.
I pressemeldingen før løpet utpekte vi Henning Solberg og Kristian Kolberg til de to som ville bli de vanskeligste å slå. Nå slo vi Kristian med god margin og Henning kjørte ut. Så nevnte vi altså ikke Thomas i de hele tatt i forkant. Vi var selvfølgelig klar over at Thomas kjører fort, men han har hatt en tendens til å kjøre ut når tempoet har vært på dette nivået gjennom et helt løp, det viser jo NM-plasseringene inntil i går med all tydelighet. Men vi må bare gratulere Thomas med en kjempebra gjennomføring av Østfold Rally, og kanskje han har kommet dit i karrieren sin hvor avkjøringene kommer med større mellomrom. Vi ser i hvert fall fram til mange harde og fine fighter med team Schie framover.
Så styrtet også et helikopter bare noen få meter fra oss. Alt gikk bra med de inne i helikopteret, og dette har vært gjengitt så mange andre steder at vi trenger ikke å si noe med om det her. Men det gjorde jo dagen ekstra dramatisk.
Videre framover:
Inneværende sesong:
Vi avanserte til 3. plass i NM med gårsdagens resultat. Siste NM-runde går på Hedmarken om 3 uker. Vår viktigste ambisjon i Rally Hedmark blir å gjøre en bra prestasjon der, hvilket betyr at vi vil en ny tur opp på pallen, så får NM bli som det blir etter at resultatet på Hedmark foreligger. Muligheten til å miste 3. plassen er til stede. Der er også muligheten til å avansere til sølvplass. Hedmark har vært et ”katastrofe-løp” for oss i alle år. Jeg kan ikke huske at vi noen gang har kommet gjennom det løpet uten problemer. Jeg har bl.a. fire ganger kjørt om gull i NM i finalen på Hedmark, og har ved alle 4 anledninger måtte bryte med tekniske problemer, uten at noen av disse har vært forårsaket av avkjøringer eller andre førerfeil. I fjor klarte vi ikke engang å komme til start, da vår nyoverhalte motor røk på test dagen før løpet. Vi får se om ”forbannelsen” brytes i år, eller om den har tenkt å fortsette i samme spor. Vår ambisjon er i hvert fall klar; et bra gjennomført løp, hvor vi er med å prege løpet, samtidig som vi skal stå på en av pallplassene ved løpets slutt. Så skal vi forberede oss i.h.t. til dette.
Neste sesong:
Morten har bestemt seg for å satse i hvert fall et år til, mest sannsynlig to. Avtalen med Subaru Norge for 04 er allerede laget. Mads’ mål er å komme i førersetet i en topp bil så snart han er gammel nok. Det er motivasjon nok for senior til å henge med inntil det, for å gi Mads mest mulig erfaring og trening i form av å være kartleser. Så får tiden vise om det er nok, og om Mads klarer å gjennomføre sine ambisjoner som fører. Dette er i hvert fall en sterkt medvirkende årsak til at Morten klarer å motivere seg til å gå på enda en sesong, hvor spesielt vinteren er komprimert og stjeler alle muligheter til andre fritidssysler. En stor takk til resten av familien som backer oss opp i denne sammenhengen.
Vi ønsker som sagt mer krefter, og vi vet at motoren ikke yter sitt beste sånn som den er nå. Dette skal vi gjøre noe med til neste sesong. Prodrive ønsker ikke gi ut bedre motorprogram enn hva vi allerede har utenfor VM-teamet, så da må vi gå våre egne veier. Men vi vet at der mer å hente. Vi har derfor bestemt oss for å gjennomføre ombygginger på motorstyring og turbotrykk kontroll på egen hånd. Dette er ikke noe vi snekrer sammen hjemme på verkstedet, men blir gjort etter alle kunstens regler med topp kompetente samarbeidspartnere. Selve hardwaren blir levert av en av de ledende leverandørene på markedet. Programutviklingen blir gjennomført i benk hos Octave Engineering i England, under ledelse av ingeniør Marc Emblad, som også hjelper Henning med utvikling av hans Mitsubishi. I tillegg kommer hele prosjektet til å bli ”supervicet” av en god venn av meg, Graham Moore, som er en av de aller beste rally ingeniører som finnes på markedet. Vi har vært venner siden jeg startet med Subaruer. Mens han var i Prodrive fikk jeg alltid den hjelp og oppfølging som skulle til, og tilgang til alle de mest optimale løsningene. Graham her jobbet tett med de aller fleste VM-toppførerne gjennom mange år, Petter Solberg, Colin Mcrae, Richard Burns og Juha Kankonen, for å nevne noen. Han har sist vært sjefsingeniør i MSD (Hyundai) i flere år, men sluttet nylig der og begynte for seg selv. Han har allerede bekreftet at motoren er for svak i dag, og at det er en god del mer å hente på en utvikling. Dette blir veldig spennende!
Moss/Våler 31/8-03