Østerrikeren Manfred Stohl bryter kontrakten med Hyundai som han inngikk for kort tid siden. Er dette et tegn på at den koreanske bilprodusenten sier takk for seg i WRC?
For kort tid siden inngikk østerrikeren Manfred Stohl et tett samarbeid med Hyundai der han skulle kjøre tredjebilen til Hyundai i flere løp denne sesongen. Stohl er påmeldt i Rally Australia for Hyundai, men kommer ikke til start der da han nå bryter kontrakten.
Kommentaren hans var: " Jeg er så klart skuffet at jeg ikke får kjøre Rally Australia, men noen ganger er det bedre å droppe ut tidlig slik at man har mulighet for noe annet i fremtiden...."
Kommentaren kan tolkes fortskjellig men mange tror at Hyundai som har slitt med sin WRC-satsing kommer til å droppe ut av WRC-sirkuset.
Stohl kommer antakelig til start til Korsika og England i en privatanmeldt Peugeot 206 WRC.