Optimismen og selvtilliten er på plass, bilen er helt optimal og forholdene på østlandet om dagen er supre, så vi sikter selvsagt mot toppen igjen sier Martin, som går inn i ny hektisk periode med umiddelbar avgang til Tyrkia og 2. runde i Super 1600 cupen etter avslutning på Kongsvinger.

 

Årets tredje runde i Rally NM arrangeres på Kongsvinger til helgen. Da går Rally Finnskog av stabelen og markerer med det avslutning på vinterdelen av årets mesterskap.

Martin Stenshorne har brukt tiden siden Snøfreser"n flittig og finjustert bilens oppsett og testet med tanke på å ytterligere forbedre bilens egenskaper. Teamet har funnet frem til tre hovedoppsett og disse er grundig testet av Martin. - Følelsen med bilen er helt rå og langt bedre enn tidligere i år sier en entusiastisk Martin Stenshorne etter siste testrunde. -Dette gir en svært god følelse og selvtilliten er på topp foran Rally Finnskog.

Ove Johnny Andersen som har bekledd kartleserrollen så langt i år, er tilbake hos sin opprinnelige sjåfør og Martin stiller med Engelske Richard Parsley som bisitter i helgens arrangement.- Det er selvfølgelig spennende med ny kartleser, men vi skal bruke tiden under forberedelsene godt sier Martin som sammen med Richard setter kursen for Kongsvinger allerede Onsdag for å starte notegjennomkjøringen før selve løpet starter Fredag.

Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt