Det jobbes hardt på Hedemarken for at det også skal bli rally der også i 2003, men så langt er ingenting helt klart.

Rally Hedemarken er arrangert i mange år, og etterhvert blitt en tradisjon. Arrangøren har i flere år hatt problemer med å bemanne organinsasjonskomiteen, enn så lenge står flere av postene ubesatt.
Noen ildsjeler ofrer både fritid og arbeidstid for å få til billøp. Etterhvert tynger både arbeidspresset og ansvaret, så nå står flere poster uten bemanning.
Med John Skar (mangeårig aktiv både som sjåfør og arrangør) i spissen jobbes det med en plan for neste år. Løsningen ligger kanskje i arbeidsbelastningene fordeles jevnere, og at en enda større del av tjenestene kjøpes.
Så de håper og tror jo at det blir et Rally Hedemarken også i 2003.

En annen utfordring for NAF Hamar & omegn Jr. er at de flotte offentlige veiene de har benyttet de siste årene begynner å bli alt for raske.
Dette betyr at arrangøren må finne langsommere veier som kanskje vil bli dyrere å vedlikeholde. Men dette lar seg nok løse.

Morten Karset syns det er gledelig at rally er populært for tiden, og rekrutteringen blant de aktive er stor. Men vi kunne nok ønske oss rekruttering blant funksjonærene også, sier han.

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt