Etter torsdagens fartsetapper har Fredrik Åhlin og Torstein Eriksen en tredjeplass i det meget krevende Isle of Man Rally.
Det har i dag blitt kjørt fem fartsetapper der de to siste gikk i mørket nå torsdag kveld. Fredrik Åhlin og Torstein Eriksen har plassert seg på en sikker tredjeplass totalt med sin Skoda Fabia R5. Det er ingen vits å satse alt når de leder mesterskapet.

Oscar Solberg deltar med sin Ford Fiesta R2. Denne gang med Dale Furniss fra Wales i høyrestolen. Furniss er til vanlig kartleser for Osian Pryce i den store R5-klassen, men han deltar ikke denne helgen.
Disse to ligger på en fjerdeplass i R2-klassen etter torsdagen.
Rallyet fortsetter i morgen fredag med ytterligere 11 krevende fartsetapper. På lørdagen avsluttes Rally Isle of Man med ytterligere 5 etapper. Totalt 21 fartsetapper.