Team Steinhammer Motorsport stilte til start med tre biler i årets Numedalsrally. Det var Jo Ingve Alm/Frank Arne Rogne i en Mitsubishi EVO IX klasse 3, Bjørn Bækkevold/Roar Sundsten i en Mitsubishi EVO V i klasse 13 og Anders Nygård/Joachim Goddokken i klasse 17.
Dagen startet bra for teamet og etter andre service var alle bilene med og klare for de tre siste etappene. Pga av en vanskelig kalving ble SS 6 strøket og det var derfor igjen to SS av Numedalsrallyet 2016. På SS 7 var Alm/Rogne uheldige og kjørte ut tidlig på etappen. De kjørt inn i et tre og med forholdsvis store skader på bilen var de ute. På dette tidspunktet var de på tredjeplass i klasse 3.
Bækkevold/Sundsten hadde en god progresjon utover i løpet og endte tilslutt på en fin 4 plass i klasse 13 og 23 totalt.
Nygård/Goddokken fullførte sitt første løp som deltakere for TSM og hadde en jevn og fin utvikling gjennom løpet. De endte tilslutt på en 6 plass i klasse 17 og 60 totalt.
Teamet har hatt en god progresjon gjennom vintersesongen og satser på å stille til start med 4 biler på Rally Sørland.
Kilde: Pressemelding